ELEKTRONİK
MODA BU MUDUR?
EV, YAŞAM, KIRTASİYE, OFİS
OTO, BAHÇE, YAPI MARKET
ANNE, BEBEK, OYUNCAK
SPOR OUTDOOR
KOZMETİK KİŞİSEL BAKIM
SÜPERMARKET, PETSHOP
KİTAP FİLM MÜZİK, HOBİ

Win-Win Blogger BuMudur.Com

Merhaba, bugünün Türk internet dünyasında neden bedavaya sana ziyaretçi gönderdiğimi merak ediyor olmalısın. Dünyada daha doğrusu gelişmiş ülkelerde senin yaptığın iş aslında çok değerli. Google bile birkaç sene öncesine kadar tüm algoritmasını senin yaptığın işin güvenilirliğine bağlamıştı. Şöyle ki "pageRank" adında bir zincir inşa etmişti. Bu pageRank denilen algoritmanın göbeğinde backlink denilen; bir siteye başka sitelerden verilen bağlantılar yatmaktaydı. Ne var ki google internetin ticari olarak bir savaş alanına dönüştüğünü ve ticari amaçlar uğruna yerleştirilmiş internet sitelerinde bulduğu bağlantıların artık güvenilir olmadığını farketti ve algoritmasını düzenleyerek kullanıcısından aldığı sinyalleri arama sıralamasında kullanmaya başladı. Yani en başında aslında önemli olan doğru başlık ve içerik altında doğru güvenilir sitelere, ilgili başlıklara bağlantı vermekti. Bilgi paylaşımı yapmak siteyi ziyaret eden bir kullanıcı için çok daha kolay ve keyifli bir deneyim yaşatacaktır. Moda veya diğer ürünlerimin arasında gezinen kullanıcılara bumudur.com'da geçirdiği anları daha ilginç kılmak benim asıl amacım. Böyle olunca tek tek seçtiğim, ince eleyip, sık dokuduğum güzel özgün içerik paylaşan kategorilerimle ilgili olan blog ve internet sitelerini ürün listelemelerim arasında gösteriyorum. İlgili ziyaretçim merak edip, yazınızı okuyor. Ziyaretçimi kaybetmek, sana backlink vermek beni rahatsız etmiyor aksine mutlu ediyor. Ayda yüzbinlerce tıklamayı sizlerle paylaşmak benim için bir arkadaşlığın başlangıcı umarım senin içinde öyle olur.

Emeğe saygı ve paylaşmak güzeldir terimlerine ben hala inanıyorum. Ya sen?

bumudur.com win win blogger

Nasıl Çalışıyorum ?

Gelelim asıl soruya, nasıl? Blog veya internet sitesi listemde yer alan her siteye karşılık beklemeden ziyaretçi göndermeye devam edeceğim. Günlük göndereceğim ziyaretçi sayısı, eğer win-win mantığıma aykırı ise yani senden bana hiç ziyaretçi gelmiyorsa gitgide azalacak ama söz bitmeyecek. Ayda bir kişiye kadar bile düşürebilirim ama mutlaka benden gelen ziyaretçiler göreceksin. Neden mi? Çünkü sana ve listemdeki diğer sitelere gönderebileceğim ziyaretçi sayısı her ne kadar çok olsa da sonsuz değil. İnşa etmeye çalıştığım paylaşım kazan - kazan esaslı olacağından ortada bir pasta varsa listedeki herkes o pastadan hakettiği oranda almalı. En kötü senaryo bana gönderdiğin her bir ziyaretçi için ben sana iki ziyaretçi göndereceğim. En iyi senaryo ise bire beş ziyaretçi. Neye göre bu oranın değiştiğini aşağıda daha net açıklayacağım. Şimdilik aklında kalması gereken listemdeki siteler bana ziyaretçi gönderirse ben onlara daha fazla gönderirim. Her türlü fikir, bilgi ve soru için [email protected]’u kullanabilirsiniz.

Bire Kaç Ziyaretçi İstersin?

Temel olarak sayfalarımın türlerine göre bu oranda değişiklik yapıyorum. Bu sayfanın en sonunda hangi sayfa yapısını kaç oran verdiğimi görebilirsin. Örnekleme yapmam gerekirse, ana sayfama gönderdiğin her bir ziyaretçiye ben sadece iki ziyaretçi göndereceğim, çünkü herkes benim tek bir sayfama yani ana sayfama yönlendirme yaparsa seçmesi kolay olduğu için arama motorları ilgisiz başlıklardan sayfama ziyaretçi geldiğini düşünecektir ve bir süre sonra benim zorla sitelerinize bağlantı yerleştirdiğimi bile düşünüp, beni yasaklayabilir. Ayrıca kış sezonuyla ilgili özel bir yazınızı okuyan bir kadının benim ana sayfama gelmesi onun için kafa karışıklığı yaratacaktır ve mutlu olmadan bumudur.com'dan çıkacaktır. Böyle olmaması için ziyaretçinizin kadın mont başlığıma gelmesi onun daha çok ilgisini çekecektir. Bu sayfa yapıma göre yaptığım bu dağılım sayesinde bir ziyaretçiye 5 ziyaretçi alabileceksin.

Ziyaretçiler Hemen Mi Gelecek?

Yarın gelecek. Bugün gönderdiğin ziyaretçi sayısı oranla çarpılıp, ertesi gün sana yönlendirilecek. Aynı gün göndermemek sistemin istikrarı ve güvenilirliği için önemli. Eğer sistem gün sonu raporlaması yapmazsa gece 23.59'da senden gelen bir ziyaretçiye karşılık benim sana 5 ziyaretçi göndermek için sadece 1 dakikam belki saniyelerim kalacak. Haliyle çok başarılı bir sistem yönetimi sergilenemez. Bu yüzden bugün sana, dün bana gönderdiğin ziyaretçi sayısına karşılık gelen kadar ziyaretçiyi sistem hesaplayacak ve günün ilk dakikalarından itibaren göndermeye başlayacak. Böylece sistem tüm gün bütün kayıtlı bloglara kaç kişi göndermek zorunda olduğunu bilecek.

Tekil Ziyaretçi Mi?

Aslında bana gönderdiğiniz ziyaretçilerin tekil olması gerekir. Ama ben çok irdelemek istemiyorum. Çok fazla incik boncuk hesabı yapmayacağım. Sana güvenmeyi tercih ediyorum. Eğer sistem senden gelen ziyaretçilere karşı beni uyarırsa, listeden bir daha girmemek şartıyla çıkartırım.

Neden Böyle Bir Sistemde Olmalıyım?

Eğer ürün veya hizmet satan bir siten yoksa, uzun yıllar ayakta kalmak sadece kazanacağın reklam gelirleriyle mümkündür. Online reklam modellerinin hepsi ziyaretçi odaklıdır. Cpc, Cpm, Cpa vs... İşin özü ne kadar çok kitlen genişlerse, yaptığın işi de kaliteli yapıyorsan, o kadar çok trafiğin olur. Böylece reklam gelirin artar. Ben senin daha fazla kitleye ulaşmanı sağlayacağım. Sonrası sende. Yolladığım ziyaretçiyi içeriğinle memnun edersen emin ol seni internette tekrar tekrar bulacaktır.

Yolladığın Ziyaretçiyi Nasıl Takip Edeceğim?

Blogger listemde sizden gelen ve benim gönderdiklerimi sitenizin altında görebilirsiniz. Benim yazdırdığım rakamlara güvenmek çok garip olacak. O yüzden size gönderdiğim her ziyaretçiyi google analytics'ten takip edebilirsiniz. Her yönlendirmemi linkinin sonuna ?utm_campaign=winwin-bumudur parametrelerini koyarak yapıyorum. Bu sayede çok daha net rakamı anayltics'te sol menüde Edinme-> Kampanyalar-> Tüm Kampanyalar başlığı altında görebilirsin. Buradan sana gönderdiğim ziyaretçinin detaylı incelemesini yapabilirsin. Bu arada "winwin-bumudur" kampanya adını ileride değiştirebilirim buradan tekrar kontrol edebilirsin.

Üyelik Kayıt Filan Var Mı?

İsteyen aşağıdaki formla verilerini benimle paylaşabilirsin. Yapmak zorunda değilsin. Ben sizden gelenleri zaten sayabiliyorum. Ama olur ya yarın güzel bir fırsat çıkar, seninle haberleşmem gerekir en azından e-posta bıraksan faydalı olur.

Listede Sitem Yok Eklemek İstiyorum!

Aşağıdaki forma bilgilerini bırak, eğer içeriğini ürün kategorilerimle eşleştirebilirsem aktif hale getiririm. Eşleşmezse üzgünüm. Zorla güzellik olmaz :)

Listeden Çıkmak İstiyorum Nasıl Yapabilirim?

[email protected] adresine sitenin adını ve ufak da olsa bir gerekçe yazarsan en kısa sürede çıkartırım hiç sorun değil. PS: bir daha listeye giremeyeceğini hatırlatmam lazım. Bol Kazançlar Arkadaşlar!

BuMudur.Com

Biz Kimiz? Bize Ulaşın Gizlilik Sss Kullanım Sözleşmesi Win-Win Blogger